Vai neuzticība ir neizbēgama? Ideālā variantā, protams, nav. Diemžēl tradicionālie ģimenes modeļi vairs gandrīz nedarbojas. Pateicoties emancipētājiem un seksuālajām minoritātēm, tiek uzspiestas uniseksuālas attiecības, dzīve bezdzimuma vai viendzimuma attiecībās. Rezultātā dzimumu lomas netiek ne iemantotas, ne izspēlētas, jo nav paraugu, no kuriem mācīties.
Gatavību spert sānsoli ietekmē arī fizioloģiskie faktori. Jau 1924. Gadā Krievijas socioloģisko pētījumu žurnālos seksa partnera 24 dienu prombūtne tika aprakstīta kā kritiska. Būtībā tas ir viens sievietes menstruālais cikls. Tiem, kas ir dzīvojuši aktīvu seksuālo dzīvi, pēc šāda laika uzreiz sāk pietrūkt seksa.
Visaugstākajā riska kategorijā iedalās jūrnieki vai tālbraucēji šoferi un viņu sievas.
Ja neuzticības akts ir tomēr noticis, skaidri jāapzinās, vai tā ir fiziska vai garīga nepieciešamība. Ja izrādās, ka abas, tad jāatsakās no pirmajiem sakariem, jo te vairs nav runa par neuzticību, bet par jauna dzīves partnera meklēšanu un nevis savu fizioloģisko vēlmju apmierināšana.
Neuzticīgu vīru kļūdas?
1. Tas ir veselības stāvokļa izmaiņas. Ikvienam cilvēkam ir savs mikrobu komplekts, kuram mainoties mainās arī viss pārējais. Ļoti daudz mikroorganismu irtiem, kam ir daudz seksa partneru. Tas nozīmē arī smakas izmaiņu, jo katrs mikroorganisms to maina.
2. Kompromitējošas īsziņas un sarunu ieraksti.
3. Čeki un kontu izraksti, kuri atspoguļo netipiskus pirkumus un viesnīcu apmaksu.
4. Pārmērīgs nogurums un nevēlēšanās nodoties seksam ar savu pastāvīgo seksa partneri.